Zapraszamy na spacer po dawnym mieście Kazimierz, mieście ufundowanym przez króla Kazimierza Wielkiego, który obecnie stanowi dzielnicę Krakowa. To naprawdę bardzo dziwne miejsce: z jednej strony malownicze, z drugiej mające dwa zupełnie różne oblicza: część żydowską i część chrześcijańską. Ta wycieczka jest dla osób, które chciałyby się zagłębić w zatrzymanych w czasie zaułkach, placach.
Zaczniemy na słynnej ulicy Szerokiej - tam do dziś stoi kilka synagog. Zobaczymy mykwę, cmentarz żydowski, dowiemy się kto to była „cesarzowa piękna” a także gdzie Steven Spielberg nakręcił nagrodzony siedmioma Oskarami film „Lista Schindlera”.
Jeżeli jesteście ciekawi dlaczego Żydzi noszą jarmułkę, dlaczego kładą kamienie na grobach i co można zjeść w restauracji koszernej - to my Wam o tym opowiemy.
Niepostrzeżenie przejdziemy przez nieistniejącą już granicę i znajdziemy się w części chrześcijańskiej, którą król Kazimierz sam wyposażył w dwa wspaniałe gotyckie kościoły: kościół Bożego Ciała oraz kościół Św. Katarzyny. Tu można zobaczyć jak w Krakowie rozwiązuje się sprawy beznadziejne. Wycieczka kończy się przy legendarnym kościele „Na Skałce”, gdzie miało dojść do mordu biskupa Stanisława ze Szczepanowa i gdzie w Panteonie Narodowym spoczywają wielcy Polacy.
Kazimierz ma też inne swoje oblicze, to bardzo malownicza i pełna życia część Krakowa. Można tu zdegustować wszystkie kuchnie świata, wypić kawę w jednej z niezliczonych kafejek, kupić niebanalną pamiątkę w sklepie ze starociami lub galerii. Ta niepowtarzalna atmosfera Kazimierza na pewno pozostanie z Wami na długo.
Czas trwania: ok 2 godziny